České IT firmy prilákali pozornosť zahraničných investorov

Česká republika sa prezentovala na medzinárodnej technologickej konferencii unBound Digital vo Veľkej Británii ako vhodná destinácia pre softwarové firmy. Agentúra CzechInvest, Czech ICT Alliance a českí start-upisti pripravili v Londýne pre zahraničných investorov seminár o českom digitálnom byznyse. Do českého pavilónu ho prišel osobne uviesť Yossi Vardi, zakladajúci investor ICQ.

Konferencia unBound Digital, ktorá sa uskutočnila v útorok 25. novembra 2014, predstavila najnovšie trendy v komerčnom digitálnom svete. Ponúkla technologickým firmám možnosť prepojenia s investormi, medzinárodnými korporáciami a podnikateľmi z rôznych sektorov.

„Podarilo sa nám získať niekoľko konkrétnych dopytov po expanzí do Českej republiky,“ poznamenal zástupca CzechInvestu vv oVeľkej Británii Michal Mravinač.

„O technológie českých start-upov prejavili záujem globálne korporácie, vrátane napríklad Deutsche Telecom. Toto prepojenie by sa bez účasti na takej medzinárodnej akcii vôbec nepodarilo,“ doplnil riaditeľ Czech ICT Alliance Michal Zálešák.

Česká republika disponuje kvalitnou technologickou infraštruktúrou aj príslušnou tradíciou vo výzkume a vývoji. V minulosti sa už podarilo prilákať niektoré veľké firmy digitálneho byznysu. Investoval tu napríklad Microsoft, IBM, Tieto alebo Red Hat, ktorý v Brne nedávno otvoril svoje najväčšie vývojové centrum. „Na týchto základoch by mohlo vzniknúť oveľa viac,“ dodal Mravinač.

Tohtoročné stretnutie v londýnskej Vinopolis sa zúčastnila takmer tisícka podnikateľov, investorov a start-upistov. Českú účasť poctilo sedem úspešných českých start-upových firiem: Infivision, INVEA-TECH, TrustPort, Railsformers, storyous.com, Usertech a taktiež spoločnosť Ki-Wi Digital, ktorá pred niekoľkými dňami získala domáce ocenenie PodnikateĽský projekt roka 2013 agentúry CzechInvest a Ministerstva priemyslu a obchodu ČR za aplikáciu pre seniórov. Jej spoluzakladateľ Peter Adamík vystúpil v hlavnom programe konferencie v rámci panelu Global Showcase. V panelovej diskusí s Chrisem Whiteleym, viceprezidentom BBC Worldwide, a potom Michal Feix zo Seznam.cz ukázal, že české firmy sú v popredí inovácii v oblasti digitálneho videa.

Zdroj: CzechInvest

Naspäť na výpis noviniek

Hore