CzechAccelerator na počiatku nového partnerstva

Keď odborná porota agentúry CzechInvest vybrala spoločnosť DAP Services a.s. a Ki-Wi Digital s.r.o. v roku 2012 do projektu CzechAccelerator, nikto by v tej dobe netušil, že tieto dve společnosti vytvoria o 3 roky neskôr spoločný produkt pre diagnózu športovcoc.

Športovci v oblasti fyzických výkonov úž dosiahli limitov potenciálu ľudského tela. Zlepšenie ich športových výkonov leží často v hlave. A práve SportMind vidí do hláv športovcov. Odhalí ich silné a slabé stránky vo chvíľach, kedy sú pre trénerov nečitateľné.

Trenér môže SportMind využiť pre 3 typy diagnostík. Prvú, predzápasovú diagnostiku využije vo chvíli, kedy napr. hráči Baníku nastúpia do zápasu so Spartou. Zistí, či sa súperi príliš neboja či naopak ich nepodceňujú. Podľa toho bude trenér tím taktiež motivovať. Druhá diagnostika pomôže objaviť, do čoho momentálne hráč či športovec vkladá svoju energiu. Môže cítiť strach alebo bolesť, a tým pádom nebude dobre pripravený na stretnutie. Alebo chce posielať svju energiu do rizika, čo naopak poslúži jeho bojovnosti v zápase. Ďalej môže kouč využiť diagnostiku tímu a jedincov pre to, aby mu dobre vybral tímovú rolu, alebo nastavil a prispôsobil dlhodobý tréning.

Športovec (fotbalista, hokejista apod.) spravuje diagnostiku na tablete. Kouč potom okamžite obdrží výsledky a môže ihneď reagovať na vzniknutú situáciu.

“Máme nástroj, ktorý sa dokáže športovcom pozrieť do hláv a to zjednodušenou formou, ktorá neirituje hráča. Odpovedajú pomocou farieb na tablete,” zhŕňa užitok aplikácie Jiří Šimonek, šéf DAP Services.

Spoločnosti DAP a Ki-Wi spojili skúsenosti a kontakty z Izraela a USA a svoje produktové know-how, aby vytvorili SportMind. DAP má dlhoročné skúsenosti v diagnostike ľudí hravou (gamifikovanou) formou, pomocou tzv. “farbičiek”. Ki-Wi, najúspešnejšia firma v projekte CzechAccelerator, vložila do nového joint-venture know-how z vývoja moderných interaktívnych aplikácii.

Zo SportMindu by mali profitovať športové kluby tým, že zlepšia svoje najvetšie aktivum – vlastných hráčov. “Chceme sa predovšetkým zamerať na futbalové, hokejové, basketbalové a hádzanárske kluby v Európe, Spojených štátoch a Rusku. V USA chceme naviac spolupracovať s univerzitnými tímami,” popisuje šéf Ki-Wi, Jan Slavík.

Predchádzajúcu verziu SportMindu už využili kluby z Európy aj Ruska. Patrí medzi nich HC Sakhalin, srbský národný tím hádzanej, slovenská futbalová reprezentácia U19, FC Baník Ostrava, HC Zubří aj Národný hádzanársky tím – muži a ženy pri príprave na ME.

Naspäť na výpis noviniek

Hore