Jednoduchá orientácia pre návštevníkov IKEMu

IKEM je veľký a moderný, avšak spletitý komplex s množstvom oddelení a sál. Pacienti sa tu liečia už od roku 1971. Denne IKEM navštívia stovky ľudí, či už za účelom návštevy svojich blízkych alebo účasti na konferencii či workshope. Orientovať sa v areále s troma špecializovanými centrami, kde je 304 lôžok, nebolo vždy jednoduché.

Od januára 2015 môžu návštevníci inštitútu využiť nový interaktívny navigačný systém na troch dotykových kioskoch umiestnených v hlavnej aule inštitútu. Súčasťou komplexného digitálneho riešenia je aj videostena, na ktorej IKEM prezentuje nadchádzajúce konferencie a novinky.

Jedným z hlavných dôvodov nasadenia navigačného systému bolo zlepšiť starostlivosť o návštevníkov uľahčením orientácie v tomto zdravotníckom komplexe. Návštevníci už nie sú zmätení a personálu, ktorý už nemusí tak často reagovať na otázky návštevníkov, sa uvoľnili ruky.

Premenu vstupnej haly IKEMu a využitie navigačných kioskov chvália aj samotní návštevníci. Ivana Tiralová, jedna z návštevníčok IKEMu, poznamenala: „Bola som v IKEMe a je to ozajstná zmena k lepšiemu. Chorí ľudia sú šťastní, že tu nemusia blúdiť a hľadať. Zmena sa mi páči.“

Samotná navigácia, ktorá bola vytváraná s maximálnym dôrazom na užívateľskú prívetivosť a jednoduchosť, kombinuje 2D a 3D pohľad jednotlivých podlaží inštitútu. Návštevníkovi sa automaticky ponúkne východzí bod podľa lokality kiosku a potom si sám dotykom na obrazovke určí destináciu v rámci IKEMu. Interaktívna červená linka prevedie užívateľa 3D náhľadom inštitútu až k miestu určenia a návštevníkovi je zrejmé, kadiaľ sa jeho ďalšie kroky budú uberať.

Tak ako navigácia v aute, tak aj interaktívna navigácia v IKEMe pomôže užívateľovi nájsť cestu z bodu A do bodu B, ušetrí čas a zabráni stresu z blúdenia.

IKEM hľadal silného partnera, ktorý je schopný dodať všetko, čo sa týka digitálnej komunikácie a na zákazku vyrieši ako softwarové, tak aj hardwarové požiadavky vrátane inštalácie. Takým partnerom sa stala spoločnosť Ki-Wi Digital.

Naspäť na výpis noviniek

Hore