POPAI AWARDS 2016 – súťažný exponát

24.11. sa bude v Prahe konať POPAI DAY 2016, ktorého súčasťou bude aj POPAI AWARDS. Do digitálnej sekcie sme prihlásili interiérové dotyky zariadení používaných v hypermarkete Globus, tzv. Pricehecker.

Charakteristika exponátu:

Multifunkčné dotykové zariadenie pre zobrazenie informácii o cenách produktov, jeho zložení, predajných akcií a podobne. V čase, kedy so zariadením nikto nepracuje, je na obrazovke výzva k priloženiu produktu, upozornenie na prebiehajúce predajné akcie alebo iný informačný obsah. Po priložení tovaru a načítaní jeho EAN kódu je zobrazená cena tohto tovaru, ktorá sa načíta z vnútropodnikových a externých systémov, a prípadne ďalšej cielenej informácie. Po niekoľkých desiatkach sekúnd je opäť spustená informačná slučka. Zariadenie sa automaticky vypíná a zapíná. Pre zamestnancov predajne je to bezobslužný systém. Súčasťou riešenia je vzdialený dohľad na prevádzku zariadení a centrálnych riadení zobrazovaného obsahu. Zabezpečené prostredie neumožňuje zákazníkovi vstup do systému. Systém zbiera dáta o využití zariadenia na jednotlivých predajných miestach a sleduje, ktoré informácie sú najžiadanejšie.

Popis realizácie projektu:

V dvoch hypermarketoch Globus prebehla inštalácia 22 ks zariadení pre účely pilotného projektu v 1. štvrť roku 2016. Zariadenie sa skladá z AIO (počítač + dotykový LCD v jednom), čítačky čiarových kódov a kovového šasi s modulárnymi variantami držiaku umožňujúcimi inštaláciu v rôznych častiach hypermarketu. Integrácia s ďalšími potrebnými aplikáciami bola prevedená v spolupráci so spoločnosťou Unicorn Systems a.s.

Naspäť na výpis noviniek

Hore