Johns Manville už papierové dokumenty vo výrobe nepoužíva

026-1-720x379

Johns Manville je medzinárodná spoločnosť s viac ako 150-ročnou tradíciou, ktorá sa vo svojej slovenskej pobočke špecializuje na produkciu skleneného vlákna pre automotive. V jej závode v Trnave pracuje viac ako 900 zamestnancov, väčšina priamo vo výrobe. Potreba nájsť spôsob, ako s nimi efektívne a zároveň bezpečne zdieľať informácie, viedla manažment spoločnosti k zaobstaraniu a inštalácii 12 infokioskov od Ki-Wi. V čom slovenskej pobočke Johns Manville pomáhajú?

Nedostatok informácií, nižšia angažovanosť

“Na základe diskusií so zamestnancami sme zistili, že sú pracovníci vo výrobe nedostatočne informovaní a v dôsledku toho aj menej angažovaní v interných záležitostiach našej spoločnosti. Pre dlhodobý úspech je ale kľúčové, aby všetci dostávali informácie včas a mali pocit spolupatričnosti s firmou. Bolo nám však jasné, že pomocou násteniek a papierovej komunikácie to nepôjde,” opisuje problém Jana Rafayova, Quality Management Representative v Johns Manville Slovakia.

Zariadenie, ktoré vydrží tvrdé podmienky výrobnej prevádzky

Tou hlavnou výzvou bolo nájsť komunikačný kanál, ktorý by odolal podmienkam výrobnej haly a ktorý by mohol pracovníkom slúžiť a poskytovať informácie v elektronickej podobe bez toho, že by k tomu potrebovali počítač. Voľba nakoniec padla na 12 interaktívnych infokioskov od Ki-Wi.

“Dôležité pre nás bolo tiež to, aby sme mohli kiosk napojiť na náš informačný systém. Vďaka tomu dnes majú robotníci vo výrobe v priebehu chvíľky vždy k dispozícii aktuálne informácie o stave produkcie aj potrebné výrobné postupy,” vysvetľuje Jana Rafayova.

Okamžité a personalizované informácie

Okrem dát z informačného systému dostáva manažment spoločnosti k svojim zamestnancom prostredníctvom infokioskov aj ďalšie aktuálne oznámenia z oblasti marketingu, HR či z technického oddelenia. Pracovníci tak nie sú odtrhnutí od diania vo firme a vždy majú prehľad o tom, čo sa v nej deje.

Vďaka prístupovej karte, ktorá je unikátna pre každého zamestnanca, majú prístup aj k individuálnym pracovným údajom, ako sú informácie o plánovaných zmenách, aktuálny stav čerpania dovolenky alebo voľba obeda z menu na ďalší deň. Pomocou prístupových kariet môže manažment spoločnosti navyše rýchlo zistiť, či si príslušný pracovník zaslané oznámenie, bezpečnostný pokyn alebo požadovaný technický postup prečítal.

Šetrí čas aj peniaze

Riešenie od Ki-Wi používajú v Johns Manville Slovakia už niekoľko rokov. “Za tú dobu nám ušetrilo nemalé prostriedky za tlač materiálov, za ich distribúciu a dokonca aj za jedno pracovné miesto, ktoré by sme na túto činnosť museli vyčleniť,” udáva Jana Rafayova. Ako sama hovorí, firemná komunikácia je vďaka infokioskom výrazne jednoduchšia a najmä v oblasti dostupnosti osobných informácií dostáva nový rozmer a možnosti.

Riešenie pre Johns Manville Slovakia využíva nasledujúce produkty: Ki-Wi Guide, Ki-Wi Practic

Hore